Forum Klubu DX Sierra-Juliet Rybnik

Forum Klubu DX Sierra Juliet Rybnik zapraszamy do QSO na 26.325 USB

Ogłoszenie


#1 2013-04-22 21:59:39

 Krystian_Rubic

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-03-15
Posty: 302
Miejscowość(QTH): Jastrzębie Zdrój (SP9EPW)

Maszt teleskopowy pneumatyczny dla anteny bazowej

Mam pomysł na rozmowę w temacie użycia masztu teleskopowego rozkładanego pneumatycznie jako masztu dla anteny bazowej.

http://www.transactor.pl/images/maszt2.jpg

http://www.letrona.pl/data/_uploaded/image/KVL/9KVL6_na_pojezdzie_do__0.jpg

Tu widoczne są co prawda na pojazdach, ale wg. mnie to ciekawa opcja.
Można mieć antenę na dużej wysokości, a gdy wiatr się zmaga, idzie burza to opuścić ją.

Co Wy uważacie.?


UŻYTKOWNIK FORUM SIERRA JULIET !!

Baza: President Lincoln, Antena własna konstrukcja, Mik FARUN FD2060/Wilson Trucker Gold;
Mobil 1: President Hary III ASC, Lemm AT Turbo 2001;
Alan 42 Multi; President Missouri;

Offline

#2 2013-04-22 22:54:45

 Krystian_Zory

Użytkownik

304435
Skąd: Żory
Zarejestrowany: 2013-02-27
Posty: 398

Re: Maszt teleskopowy pneumatyczny dla anteny bazowej

Ciekawe rozwiązanie i to na 4 kółkach tutaj powyżej 3 metrów nie trzeba pozwolenia ;) chociaż takie urzadzenia pewnie posiadają jakiś atest bezpieczeństwa i przechodzą dodatkowe badania.

Offline

#3 2013-04-23 06:15:08

 Krystian_Rubic

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-03-15
Posty: 302
Miejscowość(QTH): Jastrzębie Zdrój (SP9EPW)

Re: Maszt teleskopowy pneumatyczny dla anteny bazowej

Są firmy, które takiego typu urządzenia - maszty produkują!
Nie w sensie wykonać w domu.

Za jakiś czas będę zmieniał lokalizację i tam bardziej mi by się podobało podnoszenie i opuszczanie anteny.


UŻYTKOWNIK FORUM SIERRA JULIET !!

Baza: President Lincoln, Antena własna konstrukcja, Mik FARUN FD2060/Wilson Trucker Gold;
Mobil 1: President Hary III ASC, Lemm AT Turbo 2001;
Alan 42 Multi; President Missouri;

Offline

#4 2013-04-23 10:35:32

 Krystian_Zory

Użytkownik

304435
Skąd: Żory
Zarejestrowany: 2013-02-27
Posty: 398

Re: Maszt teleskopowy pneumatyczny dla anteny bazowej

Ta nowa lokalizacja będzie lepsza gorsza do nadawania i odbioru? Ja mam to szczęście w nieszczęściu że pomimo blokowiska i 10-cio piętrowców jestem w miarę wysoko choć szczyt jest za kolejnymi blokami jeszcze tak z 5-6 metrów w górę i to mnie ratuje to mój naturalny podnosnik.

Offline

#5 2013-04-24 08:35:14

 Krystian_Rubic

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-03-15
Posty: 302
Miejscowość(QTH): Jastrzębie Zdrój (SP9EPW)

Re: Maszt teleskopowy pneumatyczny dla anteny bazowej

Nowa lokalizacja samego terenu będzie wyższa, ale antenę przewiduję zamontować na niższym budybku (garaż). Ale samo to że można zyskać od miejsca montażu takiego teleskopa do 10m w górę to myślę ciekawe rozwiązanie.

Strpnka 1

Stronka 2 z anteną ;)


UŻYTKOWNIK FORUM SIERRA JULIET !!

Baza: President Lincoln, Antena własna konstrukcja, Mik FARUN FD2060/Wilson Trucker Gold;
Mobil 1: President Hary III ASC, Lemm AT Turbo 2001;
Alan 42 Multi; President Missouri;

Offline

#6 2013-04-24 11:19:05

 Krystian_Zory

Użytkownik

304435
Skąd: Żory
Zarejestrowany: 2013-02-27
Posty: 398

Re: Maszt teleskopowy pneumatyczny dla anteny bazowej

Nawet taki maszt do konserwacji anteny jest wygodny raz dwa w górę w dół przy grubym kablu mozna sobie pozwolić np: z instalacją masztu troszke dalej w ogrodzie a nie na dachu domu u mnie na działce wygląda też sytuacja podobnie droga lampy ciut sieją a najwyżej połozony jest ogród ale już wolny od zakłóceń więc czasem warto poeksperymentować i przeanalizować własnie taki maszt teleskopowy czysto teoretycznie na przyszłość a że jeszcze zapytam czemu akurat na niższym garażu ?

Offline

#7 2013-04-24 14:02:03

 Krystian_Rubic

Użytkownik

Zarejestrowany: 2012-03-15
Posty: 302
Miejscowość(QTH): Jastrzębie Zdrój (SP9EPW)

Re: Maszt teleskopowy pneumatyczny dla anteny bazowej

Krystian_Zory napisał:

zapytam czemu akurat na niższym garażu ?

Właśnie na konserwację anteny, dach domu będzie mało przystępny - spadki dachu i jego wysokość.

A teoretycznie na garażu będzie sobie szło spokojnie coś takiego dostawić - muszę zasięgnąć języka ile za taki maszt sobie życzą. ?!? ;)


UŻYTKOWNIK FORUM SIERRA JULIET !!

Baza: President Lincoln, Antena własna konstrukcja, Mik FARUN FD2060/Wilson Trucker Gold;
Mobil 1: President Hary III ASC, Lemm AT Turbo 2001;
Alan 42 Multi; President Missouri;

Offline

#8 2013-04-24 14:29:32

 Krystian_Zory

Użytkownik

304435
Skąd: Żory
Zarejestrowany: 2013-02-27
Posty: 398

Re: Maszt teleskopowy pneumatyczny dla anteny bazowej

Jeśli będzie bardzo drogi to tymczasowo postawisz zwykły maszt, przy takim teleskopowym wysuwanym na znaczną wysokość trzeba uwzględnić masę anteny i obciążenie wiatrem też uczulam Mariusza bo u nas nie rzadko zdarzało się na wysokich blokach po wichurach że połamało antenę lub uszkodziło maszt ja może przesadzam ale wiatr w porywach ponad setkę trzeba uwzglednić na moje kulawe oko. Warto też poskakać po dachu bo pamientam lata długie temu jak kuzyn stawiał stacjonare to antena w kazdym rogów domu miała inne parametry odbioru nadawania to działaj Życzę powodzenia w pracach i łączności z nowego miejsca.

Offline

#9 2013-07-19 22:02:36

 ArekTrzcianka

Nowy użytkownik

10193197
Skąd: Trzcianka
Zarejestrowany: 2013-07-19
Posty: 15
Numer klubowy: 161NT124
Miejscowość(QTH): Trzcianka
WWW

Re: Maszt teleskopowy pneumatyczny dla anteny bazowej

Zgadzam się z przedmówcami że to doskonałe rozwiązanie przy zmiennych warunkach atmosferycznych jakie w ostatnich czasach nas nachodzą.
Dlatego iż pracuję w takim systemie że jestem w pracy 3tygodnie i później tydzień w domu też sobie sprawiłem z tym że ja mam manualny na korbę.
Jak jestem w domu to wykręcam go na 19.5m a jak jadę do pracy to zostaje na 10m.
A wygląda on tak:
http://imageshack.us/a/img31/640/dsc0197cs.jpg
http://imageshack.us/a/img837/8378/dsc0206c.jpg
http://imageshack.us/a/img9/6405/dob2.jpg
http://imageshack.us/a/img855/527/fvou.jpg


Zaraz mi się dostanie za autoreklamę :P  :P :P


http://imageshack.us/a/img443/4966/doforums.png

Baza: Cobra 200 GTL DX + Pan DM432 + Zetagi BV135 + Sirio 827 na 19m
Mobil: Magnum S45 HP + Santiago 1200

Offline

#10 2013-08-02 09:41:10

sadelr

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-02
Posty: 3

Re: Maszt teleskopowy pneumatyczny dla anteny bazowej

witam, troche przez przypadek tutaj trafiłem ale do rzeczy, od jakiegoś czasu pracuje w firmie zajmującej się produkcją masztów pneumatycznych  (i nie tylko) oraz prawie wszystkiego co można sobie wymyślić do tych masztów łącznie z montażem na samochodach różnego rodzaju i typu dla masztów komunikacyjnych w celu poprawy parametrów możliwość użycia sekcji innych niż metalowe (czyt. aluminiowe). zapraszam do lektury na clarkmasts.co.uk i ewentualnie na teklite(to firma córka).
Pracuje w serwisie i miałem maszty 30 letnie do naprawy a właściwie wymiany elementów gumowych (uszczelki 'o'ringi itp) i dalej hula - troche kosztuje ale warto zwłaszcza te od clarkmasts. sorki za reklame nie było to moim celem.

Offline

#11 2013-08-02 12:36:45

 161JGB292 Leszek

Moderator

835784
Call me!
Skąd: Żory
Zarejestrowany: 2013-02-26
Posty: 748
Numer klubowy: 161JGB292
Miejscowość(QTH): Żory

Re: Maszt teleskopowy pneumatyczny dla anteny bazowej

sadelr napisał:

witam, troche przez przypadek tutaj trafiłem ale do rzeczy, od jakiegoś czasu pracuje w firmie zajmującej się produkcją masztów pneumatycznych  (i nie tylko) oraz prawie wszystkiego co można sobie wymyślić do tych masztów łącznie z montażem na samochodach różnego rodzaju i typu dla masztów komunikacyjnych w celu poprawy parametrów możliwość użycia sekcji innych niż metalowe (czyt. aluminiowe). zapraszam do lektury na clarkmasts.co.uk i ewentualnie na teklite(to firma córka).
Pracuje w serwisie i miałem maszty 30 letnie do naprawy a właściwie wymiany elementów gumowych (uszczelki 'o'ringi itp) i dalej hula - troche kosztuje ale warto zwłaszcza te od clarkmasts. sorki za reklame nie było to moim celem.

Witaj Sadelr.Takich ludzi jak Ty właśnie potrzebujemy bo jest duze zapotrzebowanie na ten temat i mamy małe możliwości uzyskania informacji,zakupu napraw itp.Napisz coś więcej o sobie.Z jakiej jesteś miejscowości i jak tu trafiłeś.To są bardzo cenne informacje dla osób zainteresowanych zakupem oraz administratora tego forum.

Ostatnio edytowany przez 161JGB292 Leszek (2013-08-02 12:37:56)


Baza:Ranger RCI 2950 DX wersja exportowa,President HR 2600,antena Vimer K-46 Mondial,mikrofon Pan DM-432 MT i Pan ECM-2018.Radiostacja na 2m i 70 cm Navcomm TK-890 wersja 2.0,antena bazowa Nebraska Lincoln na 2m i 70 cm oraz antena 1/4 Navcomm B-88S.

Offline

#12 2013-08-02 17:33:48

sadelr

Użytkownik

Zarejestrowany: 2013-08-02
Posty: 3

Re: Maszt teleskopowy pneumatyczny dla anteny bazowej

nie jestem związany z CB Radio w żaden sposób jak wspomniałem na forum trafiłem przez przypadek poszukując info o masztach na Polskim rynku. Obecnie zamieszkuje w UK, pracuje jako serwisant w ClarkMasts(oraz Teklite). Tak na szybko to chyba pod tym kątem rynek masztów jeszcze w powijakach ale może słabo się rozejrzałem. Jakiś czas temu kilka masztów było na eBay.co.uk(stan ???). Jeśli macie jakieś pyt piszcie może dam rade odpowiedzieć. Czasami można znaleźć wózek (taki na dach busa albo innego samochodu) razem z masztem w rozsądnej cenie i wtedy można mieć coś podobnego do tego mercedesa ze zdjęcia (user:Krystian_Rubic) tylko nie trzeba kroić dachu w aucie.
do rozstawienia na dłużej polecam type 73 mast jak ktoś bedzie miał szczęście to znajdzie na wyprzedaży z armii(UK, Austria, Niemcy i pewno inne)
Ten żółty maszt na zdjęciu zamontowany na tyle auta to jeden z małych masztów firmy Teklite seria QT/HP - relatywnie tani ale średnia żywotność jeśli chodzi o korozję.

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora