Forum Klubu DX Sierra-Juliet Rybnik

Forum Klubu DX Sierra Juliet Rybnik zapraszamy do QSO na 26.325 USB

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Gry

Ogłoszenie


  • Index
  •  » Mobilowego
  •  » Zabezpieczenie anteny do radia CB przed kradzieżą.

#1 2013-04-17 08:05:12

 mobil-żory

Użytkownik

8333534
Call me!
Skąd: Żory
Zarejestrowany: 2013-03-02
Posty: 342
Numer klubowy: 161OS87
Miejscowość(QTH): Żory

Zabezpieczenie anteny do radia CB przed kradzieżą.

http://www.youtube.com/watch?v=5c9XXSa7mds filmik z działania alarmu
http://images38.fotosik.pl/289/d91775aded0d6fc9.jpg

schemat połączenia:


Przewód Czerwony: +12
Przewód Carny: Masa (-)
Przewód Zielony: Masa wystawiana przez centralke alarmu po uzbrojeniu
Przewód Biały: Wyjście alarmowe z czujnika (podaje masę podczas „złapania anteny”)

Czujnik działa z antenami CB typu "zamkniętego", tzn z takimi, które mają cewkę zwierającą sygnał anteny z masą (np sirio turbo, performer - wszystkie modele, santiago 1200, większość ml-145, itp). Działa na dotyk z antenami zamontowanymi na stałe oraz magnesowymi.

Obecnie nie wykrywa "odcięcia kabla" ale to ze względu, że jak złodziej już odetnie magnesówkę to i tak z nią zwieje niezależnie czy alarm się włączy, dlatego najlepiej spisuje się w antenach mocowanych na stałe, gdyż odkręcenie takiej anteny zajmuje trochę czasu.

Ustawianie czułości alarmu:
Tą czynność przeprowadzić najlepiej z udziałem drugiej osoby.
1) Przy podłączonym czujniku (może być bez radia) uzbrajamy alarm samochodowy z funkcją odłączonych czujników – np. alarmy AMPIO – przytrzymujemy dłużej przycisk „zamknij” w pilocie aż do usłyszenia krótkiego, dodatkowego sygnału. *
2) Prosimy drugą osobę aby złapała za antenę w miejscu, gdzie się ja odkręca – tak jakby zrobił to potencjalny złodziej.
3) Regulujemy potencjometrem maksymalnie w prawo (zgodnie z ruchem wskazówek zegara) – dioda nie powinna świecić. Kręcimy potencjometrem w lewo, aż do stałego zaświecenia się diody.
4) Prosimy osobę o puszczenie anteny i sprawdzamy czy dioda zgasła.
5) Zbliżając rękę do anteny możemy sprawdzić czy odpowiada nam czułość czujnika.
*) W przypadku braku możliwości uzbrojenia alarmu z funkcją odłączonych czujników należy na czas kalibracji podłączyć przewód „Masa alarmu po załączeniu czuwania” podłączyć do masy.

Uwaga. Czujnik może się włączyć w przypadku postoju auta przy dużym obiekcie metalowym, np. duże metalowe drzwi garażowe, niski metalowy dach nad anteną.

Parametry elektryczne:
Pobór prądu w czasie uzbrojenia: <10mA
Pobór prądu w czasie rozbrojenia: <50mA
Czujnik wytrzymuje obciążenie 16A, 4000VA

Zabezpieczenie można kupić pisząc na adres piotr@czujnik-antenowy.pl

Ostatnio edytowany przez mobil-żory (2013-04-17 08:08:19)


Mobil President Jackson I, antena Lemm turbo 2001,Densei 2002 turbo :) i więcej nie potrzeba do szczęścia
BAZA:Winkler XA-27L :). baza stoi  280 m.n.p.m radio i mike jak wyżej
Ja brzoza, ja brzoza, grab jak mnie słyszycie? :P

Offline

#2 2013-04-17 10:18:09

 Krystian_Zory

Użytkownik

304435
Skąd: Żory
Zarejestrowany: 2013-02-27
Posty: 398

Re: Zabezpieczenie anteny do radia CB przed kradzieżą.

Ja bym bardziej się obawiał wandala niż złodzieja bo złodziej kradnie dla zysku i to co ma wartość dla niego w pewnym sensie dba o to co podprowadza wandal zaś tylko niszczy. Nie sądze żeby dziś było jakieś zapotrzebowanie w śród złodzieji na anteny stacjonarne cb a na wandala zawsze warto postawić czujne oko sąsiadów poza alarmami i inna elektroniką.

Offline

#3 2013-04-17 11:24:35

 mobil-żory

Użytkownik

8333534
Call me!
Skąd: Żory
Zarejestrowany: 2013-03-02
Posty: 342
Numer klubowy: 161OS87
Miejscowość(QTH): Żory

Re: Zabezpieczenie anteny do radia CB przed kradzieżą.

Krystian ale chodzi o to żeby złodziej nie ukradł a wandal nie zdążył zniszczyć .jak długo będziesz kręcił przy antenie podczas wycia alarmu?


Mobil President Jackson I, antena Lemm turbo 2001,Densei 2002 turbo :) i więcej nie potrzeba do szczęścia
BAZA:Winkler XA-27L :). baza stoi  280 m.n.p.m radio i mike jak wyżej
Ja brzoza, ja brzoza, grab jak mnie słyszycie? :P

Offline

#4 2013-04-17 12:28:24

 Krystian_Zory

Użytkownik

304435
Skąd: Żory
Zarejestrowany: 2013-02-27
Posty: 398

Re: Zabezpieczenie anteny do radia CB przed kradzieżą.

Ja miałem to na myśli połączyć technikę z człowiekiem u nas był taki problem swego czasu duży ale sąsiedzi bardzo mocno reagują i widać istotna poprawę nawet lepszy efekt niż policji działanie przyniosła determinacja sąsiadów.

Offline

#5 2013-04-17 18:30:35

 161JGB292 Leszek

Moderator

835784
Call me!
Skąd: Żory
Zarejestrowany: 2013-02-26
Posty: 748
Numer klubowy: 161JGB292
Miejscowość(QTH): Żory

Re: Zabezpieczenie anteny do radia CB przed kradzieżą.

mobil-żory napisał:

http://www.youtube.com/watch?v=5c9XXSa7mds filmik z działania alarmu
http://images38.fotosik.pl/289/d91775aded0d6fc9.jpg

schemat połączenia:


Przewód Czerwony: +12
Przewód Carny: Masa (-)
Przewód Zielony: Masa wystawiana przez centralke alarmu po uzbrojeniu
Przewód Biały: Wyjście alarmowe z czujnika (podaje masę podczas „złapania anteny”)

Czujnik działa z antenami CB typu "zamkniętego", tzn z takimi, które mają cewkę zwierającą sygnał anteny z masą (np sirio turbo, performer - wszystkie modele, santiago 1200, większość ml-145, itp). Działa na dotyk z antenami zamontowanymi na stałe oraz magnesowymi.

Obecnie nie wykrywa "odcięcia kabla" ale to ze względu, że jak złodziej już odetnie magnesówkę to i tak z nią zwieje niezależnie czy alarm się włączy, dlatego najlepiej spisuje się w antenach mocowanych na stałe, gdyż odkręcenie takiej anteny zajmuje trochę czasu.

Ustawianie czułości alarmu:
Tą czynność przeprowadzić najlepiej z udziałem drugiej osoby.
1) Przy podłączonym czujniku (może być bez radia) uzbrajamy alarm samochodowy z funkcją odłączonych czujników – np. alarmy AMPIO – przytrzymujemy dłużej przycisk „zamknij” w pilocie aż do usłyszenia krótkiego, dodatkowego sygnału. *
2) Prosimy drugą osobę aby złapała za antenę w miejscu, gdzie się ja odkręca – tak jakby zrobił to potencjalny złodziej.
3) Regulujemy potencjometrem maksymalnie w prawo (zgodnie z ruchem wskazówek zegara) – dioda nie powinna świecić. Kręcimy potencjometrem w lewo, aż do stałego zaświecenia się diody.
4) Prosimy osobę o puszczenie anteny i sprawdzamy czy dioda zgasła.
5) Zbliżając rękę do anteny możemy sprawdzić czy odpowiada nam czułość czujnika.
*) W przypadku braku możliwości uzbrojenia alarmu z funkcją odłączonych czujników należy na czas kalibracji podłączyć przewód „Masa alarmu po załączeniu czuwania” podłączyć do masy.

Uwaga. Czujnik może się włączyć w przypadku postoju auta przy dużym obiekcie metalowym, np. duże metalowe drzwi garażowe, niski metalowy dach nad anteną.

Parametry elektryczne:
Pobór prądu w czasie uzbrojenia: <10mA
Pobór prądu w czasie rozbrojenia: <50mA
Czujnik wytrzymuje obciążenie 16A, 4000VA

Zabezpieczenie można kupić pisząc na adres piotr@czujnik-antenowy.pl

Najlepiej włączyć przycisk PTT radia CB(nadawanie)to jak złodziej dotknie anteny to ta go odpowiednio potraktuje prądem rzędu 180 Volt.Skoro są tacy,którzy od anteny odpalają paierosa to dlaczego nie można odpalić kopa złodziejowi anten przygotowując mu wieczór atrakcji?.Jemu też się coś od życia należy.Mam na myśli takie małe dopieszczenie.Ale będzie miał wtedy piorunujące wrażenie.Jasny gwint.Tylko nie mówcie,że to za duża kara.Przecież nie byłaby podłączona pod trzy fazy i dawała 400 Volt,której podłaczenia zabrania polskie prawo.To co proponuję byłoby zgodne z przepisami prawa.Ot taki pastuch dla złodzieji,którzy nie ruszaliby to co nie jest nich ani nie przekraczali zasad współżycia społecznego z użytkownikami radia CB.Znając Mariusza to on podłączyłby do tej anteny jeszcze wzmacniacz mocy 200 Watowy aby doznania złodzieja były do końca życia niezapomiane ale obawiam się,że rano to akumulator by mu nie dał prądu i nie odpaliłby auta.Ale co tam akumulator,doznania i bezpieczeństwo publiczne jest ważniejsze...

Ostatnio edytowany przez 161JGB292 Leszek (2013-04-17 18:39:09)


Baza:Ranger RCI 2950 DX wersja exportowa,President HR 2600,antena Vimer K-46 Mondial,mikrofon Pan DM-432 MT i Pan ECM-2018.Radiostacja na 2m i 70 cm Navcomm TK-890 wersja 2.0,antena bazowa Nebraska Lincoln na 2m i 70 cm oraz antena 1/4 Navcomm B-88S.

Offline

#6 2013-04-17 18:51:06

 mobil-żory

Użytkownik

8333534
Call me!
Skąd: Żory
Zarejestrowany: 2013-03-02
Posty: 342
Numer klubowy: 161OS87
Miejscowość(QTH): Żory

Re: Zabezpieczenie anteny do radia CB przed kradzieżą.

hehe 2 takiehttps://encrypted-tbn1.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRKrrf-57wQDD998KwjU5MMPgL3H28nzkfwllK9o8TaKnMYZHMdOg i misiu nie ma szans


Mobil President Jackson I, antena Lemm turbo 2001,Densei 2002 turbo :) i więcej nie potrzeba do szczęścia
BAZA:Winkler XA-27L :). baza stoi  280 m.n.p.m radio i mike jak wyżej
Ja brzoza, ja brzoza, grab jak mnie słyszycie? :P

Offline

#7 2013-04-18 13:47:48

 Krystian_Zory

Użytkownik

304435
Skąd: Żory
Zarejestrowany: 2013-02-27
Posty: 398

Re: Zabezpieczenie anteny do radia CB przed kradzieżą.

Najwygodniej mają ci którzy mieszkają na wsi dom prywatny w jakimś tam oddaleniu od sąsiadów wtedy można spokojnie żyć i działać. Ja nie wiem jak tam Leszek się uporał u siebie ale podejrzewam że u niego na osiedlu większy spokój niż u nas.

Offline

#8 2013-04-18 14:17:43

 mobil-żory

Użytkownik

8333534
Call me!
Skąd: Żory
Zarejestrowany: 2013-03-02
Posty: 342
Numer klubowy: 161OS87
Miejscowość(QTH): Żory

Re: Zabezpieczenie anteny do radia CB przed kradzieżą.

Krystian_Zory napisał:

Najwygodniej mają ci którzy mieszkają na wsi dom prywatny w jakimś tam oddaleniu od sąsiadów wtedy można spokojnie żyć i działać. Ja nie wiem jak tam Leszek się uporał u siebie ale podejrzewam że u niego na osiedlu większy spokój niż u nas.

Powiem Ci ,że się mylisz mieszkałem tam 6 lat i na pewno się mylisz


Mobil President Jackson I, antena Lemm turbo 2001,Densei 2002 turbo :) i więcej nie potrzeba do szczęścia
BAZA:Winkler XA-27L :). baza stoi  280 m.n.p.m radio i mike jak wyżej
Ja brzoza, ja brzoza, grab jak mnie słyszycie? :P

Offline

#9 2013-04-18 14:28:49

 Krystian_Zory

Użytkownik

304435
Skąd: Żory
Zarejestrowany: 2013-02-27
Posty: 398

Re: Zabezpieczenie anteny do radia CB przed kradzieżą.

Ja tam nie mieszkałem ale bywam tam przejazdem a czasem zachacze na herbatkę i ci powiem nikogo tam agresywnego nie spotkałem a tu u siebie nie raz

Offline

#10 2013-04-18 16:09:54

 mobil-żory

Użytkownik

8333534
Call me!
Skąd: Żory
Zarejestrowany: 2013-03-02
Posty: 342
Numer klubowy: 161OS87
Miejscowość(QTH): Żory

Re: Zabezpieczenie anteny do radia CB przed kradzieżą.

od kąd tam nie mieszkam to może i spokojniej jest :)


Mobil President Jackson I, antena Lemm turbo 2001,Densei 2002 turbo :) i więcej nie potrzeba do szczęścia
BAZA:Winkler XA-27L :). baza stoi  280 m.n.p.m radio i mike jak wyżej
Ja brzoza, ja brzoza, grab jak mnie słyszycie? :P

Offline

#11 2013-04-18 19:43:42

 Krystian_Zory

Użytkownik

304435
Skąd: Żory
Zarejestrowany: 2013-02-27
Posty: 398

Re: Zabezpieczenie anteny do radia CB przed kradzieżą.

Aaaaaa no to mamy łobuza teraz wiemy kto tam psotnik był największy - tam spokojnie gdzie cie niema hihi :)

Offline

  • Index
  •  » Mobilowego
  •  » Zabezpieczenie anteny do radia CB przed kradzieżą.

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora