Forum Klubu DX Sierra-Juliet Rybnik

Forum Klubu DX Sierra Juliet Rybnik zapraszamy do QSO na 26.325 USB

Ogłoszenie


#1 2014-09-23 18:18:07

 161JGB292 Leszek

Moderator

835784
Call me!
Skąd: Żory
Zarejestrowany: 2013-02-26
Posty: 748
Numer klubowy: 161JGB292
Miejscowość(QTH): Żory

Rozpoczął się sezon radiowy 2014-2015!

Jak co roku w miesiącu wrześniu rozpoczyna się sezon radiowy,który powiązany jest nie tylko z naszym powrotem z wakacji ale też i jesienną chłodną pogodą.Fakt ten zauważyłem po ilości telefonów od Was co mam nadzieję przełoży się również na Waszą aktywność w eterze.Oznaczać to będzie intensywny udział w konkursie klubu SJ o"Złoty czajnik nasłuchowca".Z tego co mi wiadomo to nagrodę tą zdobył ostatnio kol.Stanisław SJ 726 z Warszowic.Choć konkurs ten jest świetną zabawą dla wszystkich CB radiowców to wierzę,że nie będziecie tworzyć koledze Stanisławowi zbyt dużej konkurencji przez co ożywi się w końcu monitor klubowy SJ na częstotliwości 26.325 MHz w emisji USB.Widziałem,że wielu z Was w okresie letnim narobiło trochę ciekawych łączności DX a inni modernizowali swoje stacje bazowe i mobilne,przygotowując się do otwarcia sezonu.Nagrodę pechowca roku przyznałbym Romanowi SJ-713 z Gotartowic.Zakupił on najpierw nową antenę bazową Sirio GP-27a potem mikrofon Pan DM-432 MT.Najpierw miał on zasilacz o zbyt słabym amperarzu przez co miał chrapliwą modulację a po zestrojeniu instalacji antenowej zepsuł mu się zasilacz.Jakby tego było mało dzień przed otwarciem sezonu radiowego zepsuł mu się President Jackson.Jak widzimy,mamy pogodę barową więc czas pogrzać te koncówki mocy i uaktywnić te kanały,które były kiedyś tak bardzo aktywne.Nie zapominajcie o tym forum na którym podzielcie się waszymi łącznościami i różnego rodzaju tematami.Życzę wszystkim dalekich łączności i do usłyszenia!


Baza:Ranger RCI 2950 DX wersja exportowa,President HR 2600,antena Vimer K-46 Mondial,mikrofon Pan DM-432 MT i Pan ECM-2018.Radiostacja na 2m i 70 cm Navcomm TK-890 wersja 2.0,antena bazowa Nebraska Lincoln na 2m i 70 cm oraz antena 1/4 Navcomm B-88S.

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora