Forum Klubu DX Sierra-Juliet Rybnik

Forum Klubu DX Sierra Juliet Rybnik zapraszamy do QSO na 26.325 USB

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie


#1 2013-05-21 13:10:38

 161JGB292 Leszek

Moderator

835784
Call me!
Skąd: Żory
Zarejestrowany: 2013-02-26
Posty: 748
Numer klubowy: 161JGB292
Miejscowość(QTH): Żory

Przyrząd do robienia propagacji DX czyli rozmowa CB radiowców.

Historia ta również jest prawdziwa i miała miejsce na Dolnym Śląsku w okolicach Jeleniej Góry.Rozmowę tą słyszałem przez radio CB.Tereść rozmowy wskazywałaby,że uczestniczyli w niej dwaj "kilkudniowi" CB radiowcy.Jeden z nich powiedział,że chciałby też robić łączności DX ale nie ma propagacji więc jest to nie możliwe.Tamten słysząc to powiedział mu,żeby kupił sobie w sklepie CB radio taki przyrząd jak przedwzmacniacz sygnału wejściowego i podłączył go kabelkiem do swojego radia CB a wtedy będzie mógł nawiązywać łączności DX praktycznie przez cała dobę.Tamtem słysząc to aż chyba podskoczył z radości co można było się domyśleć po tonie jego głosu i wyjątkowym podnieceniu.Po chwili poprosił go aby mu jeszcze raz powiedział o jaki przyrząd ma zapytać w sklepie z radiami CB a ten mu odpowiedział:"O przyrząd do robienia propagacji.Zapisał więc tą nazwę na jakiejś kartce a po chwili zapytał:"A jak działa ten przyrząd?Ten drugi jego korespondent słysząc pytanie odpowiedział mu,że bardzo prosto:"Podłączasz ten przyrząd do radia CB i anteny i nad anteną robi się taka poświata,która zbiera sygnał i przekazuje go do Twojej anteny a jak Ty nadajesz to wysyła sygnał,który się od niej odbija i załamując odbija i pada na różne kraje świata.Gdy to usłyszałem to załamałem swoje ręce i pomyślałem,że gdyby to usłyszał nieżyjący kol.Zenek ze Szklarskiej Poręby(stary CB radiowiec) to przewróciłby się chyba w grobie a jakby on był kimś z rodziny Pana Zdzisława Bieńkowskiego(autora książki Poradnik Krótkofalowca)to chyba wypisałby go ze swojej rodziny.Dobrze,że ani ten ani tamten tego nie słyszał bo potrzebowaliby natychmiast pomocy medycznej i napewno nie psychiatry ale dobrego kardiologa w przeciwieństwie do jednego z rozmówców,który miał zupełnie zdrowe serce ale gorzej było z jego głową...

Ostatnio edytowany przez 161JGB292 Leszek (2013-05-21 13:11:43)


Baza:Ranger RCI 2950 DX wersja exportowa,President HR 2600,antena Vimer K-46 Mondial,mikrofon Pan DM-432 MT i Pan ECM-2018.Radiostacja na 2m i 70 cm Navcomm TK-890 wersja 2.0,antena bazowa Nebraska Lincoln na 2m i 70 cm oraz antena 1/4 Navcomm B-88S.

Offline

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB 1.2.23
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora